Strzelectwo ________________________________
 
 
 
 
   


    
   Koło nasze odnosiło sukcesy w strzelectwie myśliwskim. Od roku 1992 położyliśmy duży nacisk na doskonalenie umiejętności strzeleckich na strzelnicy oraz uczestnictwie w strzelaniu o puchar Prezesów Koła, co przyczyniło się do podniesienia umiejętności strzeleckich członków naszego Koła. Trzech naszych Kolegów posiada klasę mistrzowską i odniosło liczne sukcesy na strzelnicach w Polsce. Największym sukcesem koła jest zwycięstwo w zawodach okręgowych ZO Częstochowa w klasyfikacji drużynowej (otwartej) w roku 2009.

Roman Bernacki - 9-krotny medalista mistrzostwa Polski w różnych kategoriach. Zdobywca 4 złotych i 4 srebrnych wawrzynów. Uczestnik kilku mistrzostw Europy w strzelaniach myśliwskich, Przewodniczący Komisji Strzeleckiej przy ORŁ Katowice

Jacek Bielewicz - 14 miejsce na Mistrzostwach Polski klasy powszechnej w 2001r, czołowe miejsce na zawodach regionalnych , reprezentant okręgu częstochowskiego na najważniejszych imprezach strzeleckich w klasie mistrzowskiej : mistrzostwa Polski Mistrzów czy Finale Ligi

Franciszek Wylenzek - drużynowy brązowy medalista mistrzostw Polski klasy powszechnej w Bydgoszczy (2005). Czołowy zawodnik regionu w klasie powszechnej w latach 1998-2004, gdzie wielokrotnie stawiał na podium ( I miejsce w klasie powszechnej zawodach okręgowych w Lublińcu w 2002 r., II miejsce na zawodach okręgowych w Katowicach 2005 )

Michał Gawdzik - zdobywca trzech złotych wawrzynów w latach 2007, 2008 i 2009, dwóch srebrnych w latach 2005 i 2006, zdobywca trzech medali mistrzostw Polski- brązowy medal w klasie powszechnej (Bydgoszcz 2005), brązowy medal klasy mistrzowskiej (Opole 2008) , srebrny medal klasy otwartej ( Starachowice 2009), dwukrotny mistrz okręgu katowickiego w klasie mistrzowskiej w latach 2006 i 2007. Zwycięzca wielu zawodów rangi regionalnej i krajowej zarówno w klasie powszechnej i mistrzowskiej. Uczestnik mistrzostw Europy w strzelectwie myśliwskim w Kromeriż w 2006 roku.

    Obecne sukcesy mają swoją genezę w historycznych dla Koła czasach. Już w latach 1951-58 myśliwi naszego Koła zdobywali liczne nagrody za zajęcie I lub II miejsca indywidualnie jak i drużynowo w zawodach powiatowych. Uczestniczyli w budowie strzelnicy wojewódzkiej. Rokrocznie wspieramy działalność i rozwój strzelnicy myśliwskiej w Lublińcu.


Jacek Bielewicz, Roman Bernacki i Michał Gawdzik

_________________________________________